Meie lood

Silikaat Grupi rajatud Väike-Järve keskus püüab Baltikumi parima kaubanduskeskuse tiitlit, sest jõudis Eestist ainsana rahvusvahelise konkursi Baltic Real Estate Awards lõppvalikusse.

Väike-Järve on Tallinnas, Pärnu maanteel asuv unikaalne kaubandus- ja ärikeskus, mis avas oma uksed eelmise aasta märtsis, kui üleilmne pandeemia just tõstis pead. Keskuses on ligi 15 000 ruutmeetrit büroo- ning kaubanduspinda, sealt leiab ulatusliku ja mitmekesise valiku ehitus- ning sisustuskaupu. Lisaks asuvad majas piirkonna suurim spordiklubi, Taluturg ja söögikohad.

„Väike-Järve avas oma uksed vaid mõned nädalad enne, kui kaubanduskeskused suleti koroonaviiruse leviku piiramiseks. Avatuks jäid vaid eraldi sissekäiguga kauplused, ka Väike-Järve, kus kõikidel kauplustel on eraldi sissepääs,“ kirjeldas turuletulekut Silikaat Grupi finants- ja strateegiajuht Merje Aavasalu. „Inimesed nägid aega, kui suurepärast võimalust kodu sisustamiseks ja remontimiseks. See on ka üks põhjustest, miks Väike-Järve sai kohe suure hoo sisse. Keskuse ankurrentnikuks on Ehituse ABC, mida toetavad teisel korrusel asuvad sisustuskauplused nagu näiteks Plaadipunkt, HarmTex Kardinasalong, Uksekaubamaja ja Viking Window.“

Konkurssi korraldab Leedu majandusleht „Verslo žinios“ juba seitsmendat korda, konkursi fookuses on Balti riikides möödunud aastal valminud parimad kinnisvaraprojektid.

Tänavu võistlevad projektid viies kategoorias: parim kontor, parim elamuarendus, parim kaubanduskeskus, parim tööstusprojekt ja parim linnaarenduse projekt. Konkursi võitjad kuulutatakse välja Baltimaade kinnisvarainvesteeringute foorumil, mis toimub 18.-19. novembril. Sel aastal esitati erinevates kategooriates võistlustulle kokku 68 elamu- ja äriprojekti. Väike-Järve nomineeriti seejuures Baltikumi parima kaubanduskeskuse tiitlile Eestist ainsana, võisteldes oma kategoorias Läti kolme konkurendiga.

Kõiki projekte hinnatakse nende arhitektuuri, teostatud ideede uudsuse, hoonete kasutaja- ja keskkonnasõbralikkuse ning asukoha mugavuse ja ligipääsetavuse järgi. Samuti arvestatakse kvaliteeti ja ehitusaegadest kinnipidamist.

Eesti kapitalil põhinev suurkontsern Silikaat Grupp koondab enda alla erinevate valdkondade juhtivaid ettevõtteid. Silikaat Gruppi kuulub 35 ettevõtet põllumajandusest ja tootmisest kinnisvaraarenduse ja jaekaubanduseni. Silikaat Grupi tuntumad ettevõtted on OÜ Järve Kaubanduskeskus, AS Silikaat, AS Aatrium Sisustuskaubamaja, põllumajandusettevõtted OÜ Kõo Agro OÜ ja OÜ Mangeni PM ning taastuvenergiaallikatest transpordikütust tootev OÜ Biometaan.

Allikas: kaubandus.ee, kinnisvarauudised.ee

Loe veel

Kõik lood
Kõik lood