Meie lood

Võrus Luha tänaval asuvates uutes tootmis- ja laohoonetes on käivitatud tootmisliin, millel villitakse klaaspudelitesse Haanja mineraalvett. Vesi tuuakse maapinnale jääaja aegsest veemaardlast enam kui 500 meetri sügavuselt.

"Veetehase juhi Urmas Kalda sõnul tuleb vesi Haanja kõrgustiku serva alt 540 meetri sügavuselt ja on aus jääaja vesi."

„Oleme Haanja mineraalvee müügiga juba alustanud ning koostiselt ja maitseomaduselt on see vägagi sarnane samalt geoloogiliselt horisondilt puuritavale Värska mineraalveele, ka mineralisatsioon olla sama, vaid naatriumkloriidi on ivake vähem ja seega ka maitse mitte nii väga soolane,” kirjeldab Kalda uue mineraalvee maitseomadusi.

Urmas Kalda sõnul tuleb vee puhtust ja keemilist koostist pidevalt mõõta ja riigile aru anda. Väga oluline olla ka filtrite kasutamine, mis kõik kokku olevat omaette teema ja teadus. Loomulikult tuleb riigile tasuda mineraalvee eest loodusressursi maksu, mis on ligi kümme korda suurem kui tavalise vee puhul.


Hetkel villitakse Haanja vett Järvakandist tellitavatesse pooleliitristesse klaaspudelitesse, kuid projekteerimisel on poolteist miljonit eurot maksev teinegi tootmisliin, mis võimaldab mineraalvett villida ka plasttaarasse.

Haanja vee villimine on märgilise tähtsusega kogu Eestis, sest lisaks Silikaat Gruppi kuuluvate Võru ja Haage veetehastele toodetakse mineraalvett veel vaid Värskas ja Häädemeestel.
Hetkel on tuliuue veetehase toodang müügil Võru Maksimarketis ja Haanjas nii suusakeskuses kui ka Suure Muna kohvikus.

“Kindlasti saab väikehulgi koguseid osta ka otse tehasest.”

„See on alles algus, hakkan otsima uusi müügikohti ja -võimalusi, kindlasti saab väikehulgi koguseid osta ka otse tehasest,” tõdes tehase juht Kalda.

Silikaat Grupi alla koondub 33 Eesti kapitalil põhinevat ettevõtet. Tuntumad Silikaat Grupi ettevõtted on OÜ Järve Kaubanduskeskus, AS Silikaat, Aatrium Sisustuskaubamaja AS, Silikaat Kinnisvara AS, põllumajandusettevõtted Kõo Agro OÜ ja Mangeni PM ning Biometaan OÜ. Mineraalvee tootmisega tegelevad neist Luha 500 OÜ (Haanja vesi) ja Haage vesi OÜ. Kõige uuem liige Silikaat Grupis on Nothel OÜ. Selle nime tagant leiame ka kogu Euroopa mõistes vägagi uuendusmeelse majutusasutuse.

Loe veel

Kõik lood
Kõik lood