Meie lood

Soovime, et iga Silikaat Grupi liige tunneks ennast grupis koduselt ja oleks informeeritud ettevõtete toimetustega. Selleks korraldame külastuspäevi ja seekord käisid Harjumaa Silikaat Grupi töötajad väljasõidul Viljandimaal.

Päeva esimeseks peatuskohaks oli lehmade lüpsirobotitega karussell-lüpsiplats, kus avanes võimalus lähemalt tutvuda kaasaegse tehnoloogia ja protsessidega. Lehmi lüpstakse 3 korda päevas ning teaduslikult on tõestatud, et iga lüpsiprotseduur vallandab loomades õnnehormoone. Pärast seda suunduti ringkäigule erinevatesse lautadesse, kus sai vaadata nii väikeste vasikate, suurte lehmade kui ka tiinete loomade tegemisi. Mangeni suurfarmi lautade inventar on Euroopa üks parimaid ning lehmade piimatootlikus on parem kui kunagi varem. See annab tunnistust meie grupi lehmade heaolust ja rahulolust.

Loomapidamisel tekib loomulikult jääkprodukte, kuid grupi põllumajandusettevõtted on suutnud neid nutikate ja tehniliste lahenduste abil muuta lisandväärtuseks. Läga, silo ja muud kääritatavad materjalid läbivad erinevaid töötlemisprotsesse ning selle tulemusena toodetakse nii biometaani kui ka looduslikku väetist Biooni. Kes veel ei teadnud, siis Pärnu bussid sõidavad just Viljandimaal Koksveres toodetud biometaaniga. Biometaan OÜ meeskond andis ülevaate nende toimetamiste kohta ning tutvustas ainulaadset kütuseelementi nimega TOKE.

Külastati ka grupi põlde, kust lehmad saavad toidumaterjali. Lähemalt sai tutvuda nii maisi kui ka mahetatraga, näha silo lõikamist ja pööramist ning vaadati, kuidas viljakuivati töötab. Ekskursioon lõppes külastusega Pihlaka karjääri.

Osalejate tagasiside oli igati positiivne ja iga osaline leidis sellest päevast midagi väärtuslikku, mis just talle huvi pakkus. Ja taaskord sai kinnitust fakt, et olla osa Silikaat Grupi tiimist on midagi, mille üle võime igati uhked olla!

Loe veel

Kõik lood
Kõik lood