Meie lood

Silikaat Grupis on kokku üle kolmekümne eri valdkonna ettevõtte ning aastast aastasse võib muutuda ka valdkond, millele enam keskendume. Eelmise aasta märksõnadeks olid põllumajandus ja vee tootmine.

2021. aastal kinnitasime Silikaat Grupis põllumajanduse 10 aasta arengukava, millega kaasneb ligemale 30 miljoni euro suurune investeering Viljandi- ja Jõgevamaal tegutsevatesse põllumajandusettevõtetesse. Näeme, et pikaajaline vaade põllumajandusele on meie jaoks atraktiivne ning jätkusuutlik.

Pikaajaline vaade põllumajandusele on meie jaoks atraktiivne ning jätkusuutlik.

Investeeringutega anname oma panuse nii piimatootmise stabiilsuse tagamisse kui ka keskkonnahoidu, tootes rohegaasi. Meie panust põllumajandusse märkasid ka teised. 2021. aasta Äripäeva põllumajandustootjate TOP nimekirjast võib leida lausa kaks meie kontserni ettevõtet: Mangeni PM OÜ ja Kõo Agro OÜ.

Teeme alati kõike südamega ja meie kirg ning soov midagi ära teha ulatub ka teistesse valdkondadesse. 2012. aastal alustasime mineraalvee tootmisega Haagel, Tartumaal. Üheksa aastat hiljem jõudsime HAAGE loodusliku mineraalveega maailma maitsvamate hulka, pälvides kahe tähe medali mainekalt Rahvusvaheliselt Maitseinstituudilt. Täna oleme kohal enam kui130-s kohvikus, restoranis ja hotellis.

Meie ökoloogiline jalajälg

Kogu maailm liigub keskkonnahoiu suunal, nii ka meie. Rohegaasi tootmisega saime ära kasutada farmiloomade lägast eralduvate gaaside näol ressursi, mis muidu läheks kaotsi. Lisaks sellele laiendasime oma ettevõtete igapäevast ringmajandust ning nüüd jagame oma väärtusi ka kõigi teiste soovijatega – turule toodi orgaaniline looduslik väetis BIOON, mis on mõeldud kasutamiseks kõigile maa- ja linnaaednikele, kes tahavad saaki saada. Keskkonnateadlikult toimetame ka kontserni teistes ettevõtetes. 2021. aastal oli AS Silikaat üks nominentidest tiitlile aasta keskkonnasõbralik ettevõte. Võime selle saavutuse üle tõesti uhked olla!

Kui me ise oleme uhked selle üle, mida teeme, siis saavad ka teised meie üle uhked olla!

Oma edusamme, muutusi ja sündmusi meeldib meile ka kirja panna – ikka selleks, et oleks hea meenutada ja tehtu üle uhkust tunda. Arvan, et kui me ise oleme uhked selle üle, mida teeme, siis saavad ka teised meie üle uhked olla ja kui teeme seda üheskoos, siis on kõik võimalik!

Meile selle aasta raamat on siin. Lugemiseks, jagamiseks ja kaasa elamiseks.

Maarika Susi

Kõo põllumajandusettevõtete juhatuse liige

Loe veel

Kõik lood
Kõik lood