Meie lood

Maarika Susi kolleegid põllumajandusest näevad Maarikas väga töökat, leidlikku, nõudlikku, aga samas ka ülipositiivset, sümpaatset ja alati säravat kolleegi.

Kolleegide arvates see, millise õhkkonna on Maarika kontorisse toonud, on lihtsalt imeline. Lisaks on ta suurepärane suhtleja hea kuulaja ning läbirääkija. Tal on alati selge nägemus, millises suunas liikuda ning oskused asjad liikuma panna.

Maarikale endale tuli tiitel suure üllatusena, kuna oma igapäevast tööd kirega tehes ta enda tunnustamisele ei mõtle. Maarika peab ennast väikest viisi maksimalistiks, kes on töös endale päris karmid eesmärgid seadnud. Ja kui eesmärk on juba korra püstitatud, siis sellist asja, nagu taganemisteed või „lõdva randmega“ tegemist, ei ole – ja mõni nendest on ikka paras pähkel.

Maarika juhindub oma igapäevaelus põhimõttest, et kui teed, siis tee hästi ja kui sa hästi teha ei taha, siis ära üldse tee.

Maarikal on põllumajandusvaldkonna kogemust enam kui 20 aastat. Enda sõnul on tal olnud õnn sattuda sinna, kus on vaja hakata asju nullist üles ehitama. Kõo põllumajandusettevõtetega liitus Maarika 2013. aastal, kui asus tööle pearaamatupidajana. 2019. aasta kevadel sai temast juhatuse liige ja põllumajanduse finantsvaldkonna eest vastutaja ning vaid mõni kuu hiljem usaldati kogu tegevjuhtimine Maarika kätesse.

„Põllumajandus on minu kirg, see oli ka põhjus, miks väljakutse tookord vastu võtsin,“ lisas Maarika

Maarikale rutiin ei istu, talle meeldib, kui töö teda proovile paneb ja selliseid olukordi võib põllumajanduses ette tulla pea iga päev.

Võid anda endast küll 100%, aga vaenelasi on põllumajanduses palju, kasvõi ilm. „Meie valdkonnas lähed igale päevale vastu kerge ootusärevusega,“ sõnas Maarika, „aga see hoiabki meele ärksa ja võimaluse olla uutele lahendustele avatud.“

Meie valdkonnas lähed igale päevale vastu kerge ootusärevusega, aga see hoiabki meele ärksa.

Maarika sõnul on põllumajandus valdkond, kus on käimas uskumatu transformatsioon. Ühelt poolt infotehnoloogia sisenemine ja teiselt poolt tehnika areng. Kõige muu juures on meile oluline ka keskkonna hoidmine ning paljud meie otsused ongi tehtud sooviga jätta maha väiksem ökoloogiline jalajälg. „Võin öelda, et oleme täna oma innovaatiliste plaanidega ja julgete algatustega valdkonna teerajajaks ning heameel on tõdeda, et teised põllumehed seda märkavad ja tunnustavad. Põllumajanduses me hoiamegi kokku, arutame koos ühiseid muresid, rõõme ja edusamme,“ tõdes Maarika.  

Häid tulemusi saab püüdma minna vaid pühendunud tiimiliikmetega.

Aga ilmadream teamitapalju ära ei tee. Kuna meil on kaks suunda: loomakasvatus ja piimatootmine ning teravilja ja taimekasvatus, siis hea koostöö ja avatus nende vahel on samuti üks eduteguritest. Maarikale on väga oluline, kui meeskonnad üksteist toetavad, usaldavad ja tunnustavad.

Juhina on Maarika uks alati oma inimestel avatud. Kõik on tema juurde oma ideedega, rõõmudega ja muredega alati oodatud. Ja ühtki teemat, ükskõik kui ebameeldiv see ka poleks, Maarika ootelisti ei jäta. Maarika ei ole ta kollektsionääri tüüpi inimene, kõik mis laual, saab kohe lahendatud.

Maarika sõnu kinnitab ka Mikhail Morgunov, loomakasvatusejuht ja Maarika üks võtmeisikutest. Mikhaili sõnul on Maarika lisaks ka väga kohusetundlik ning suurepärase analüüs- ja argumenteerimisvõimega.

Kui me ise oleme uhked selle üle, mida teeme, siis saavad teised meie üle ka uhked olla.

„Eks ma tahangi, et inimesed tuleksid tööle rõõmuga, võtaksid koju kaasa töömurede asemel vaid rõõmud,“ lisab Maarika.

Lõpetuseks ütleb Maarika, et maal hea elada ning töötada ning kui me ise oleme uhked selle üle, mida teeme, siis saavad teised meie üle ka uhked olla.

Meie küll oleme!

Pildil (vasakult): Mikhail Morgunov, Ailo Tael, Kärt Sõro, Maarika Susi, Maie Sülla, Tiit Kahur, Lauri Kiidli

Silikaa Grupi aasta töötaja tiitli pälvib inimene, kes on andnud olulise panuse valdkonna, kus tegutseme, või grupi ettevõtte arengusse. Aasta töötaja valib Silikaat Grupi juhatus.

Loe veel

Kõik lood
Kõik lood