President Kersti Kaljulaid külastas Koksveres asuvat Viljandimaa suurimat lüpsifarmi

President Kersti Kaljulaid külastas Koksveres asuvat Viljandimaa suurimat lüpsifarmi

April 15, 2019 Uudised 0

Aprillikuu kenal laupäeval külastas Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid Silikaat Gruppi kuluvat Viljandimaa suurimat lüpsifarmi.  

«Pean neist väga lugu, sest paljuski just sellistel inimestel ja ettevõtetel püsib elu Eesti maapiirkondades. Mangeni PM on suurepärane näide innovaatilisest põllumajandusettevõttest. Ettevõtte juhi Meelis Venno sõnul on häda muidugi selles, et nende tehnoloogiad on nii uuenduslikud ja nutikad, et nõu küsida väga kuskilt polegi, mistap tuleb palju ise nuputada ja katsetada,» kirjutas president oma sotsiaalmeedia kontol.

Tulemuseks on presidendi kinnitusel 1500-pealine lüpsikari, kus loomade heaolu on Euroopa absoluutsel tipptasemel. Presidenti sõnul on väga heal tasemel piimatootmisega ühendatud ka biogaasi tootmisega, mida müüakse nii võrku kui ka sealsamas ettevõtte kõrval olevas enda rajatud avalikus tanklas. President avaldas tunnustust kõige selle taga olevatele sihikindlatele omanikele, kes on aastate jooksul kokku investeerinud pea 20 miljonit eurot ja ka töötajatel, keda hetkel on ettevõttes 40. Tööjõu puudusest tingituna on lüpsioperaatoritena abis ka korraga 4-5 Ukrainast pärit lüpsioperaatorit.

Oma visiidil tutvus president Kersti Kaljulaid lisaks farmi innovaatilistele lahendustele ka biometaanijaamaga ning veendus isiklikult, et gaasitankla töötab tõrgeteta.  

Allikas: ajaleht Sakala

Silikaat Grupi ettevõtted