Meie lood

Kas oled kunagi kuulnud kellestki, kes teeks päevas keskmiselt 40 987 sammu? Tundub peaaegu võimatuna, eks? Ei, tahtejõuga on kõik võimalik!

Aprillikuine Silikaat Grupi Sammuhullus on selleks korraks läbi. Suur rõõm on tõdeda, et sellest on saanud tore ülegrupiline traditsioon, mida kevaditi oodata. Ja ilmselt oli see ka aprillis üks kõige enam arutatud teemasid koridori peal.

Selle aasta ametlik “Sammuhullur 2024” on Aleksandr Aatriumi Sisustuskaubamajast, kes kõndis kokku 1 229 606 sammu. 30 päeva keskmine päevane sammuhulk on seega 40 987 sammu ehk 32,8 kilomeetrit. Esiti võib see tunduda uskumatu. Kas tõesti on võimalik? Kuidas? Kas kell oli rikkis ja lisas neljakordsed sammud? Ei-ei! See on lugu tahtejõust!

Aleksandr on sihikindel inimene, kes pani endale eesmärgi teha aprillikuus miljon sammu ja võistlus võita. Igal hommikul 7:30 alustas ta oma päeva kodust, Laagrist, kõndides 10 kilomeetrit tööle Aatriumi Sisustuskaubamajja, kus tööpäev algab 9:30. See polnud kerge ülesanne. Ilm polnud temaga just mestis, tihti tuli võidelda tuule, lume, tormi ja jääga, kuid Aleksandr oli valmis väljakutseks. Tema sõnul oli õige riietus võti, mis teda aitas. Ja miks minna õhtul koju otse, kui saab ka ringiga. Aleksandri sõnul on Tallinna lähedal nii palju kauneid kohti, mida külastada. Seega sai koju mindud ringiga läbi Männikult või kaunite Harku metsade kaudu. Vara üles, hilja voodi. Just, sageli jõudis ta tihti koju kella 11 paiku. Aprillikuu viimasel päeval, kui tööpäev kell 18:00 lõppes, võttis ta sihiks kõndida kuni 00:00-ni, mõeldud tehtud ja päeva rekord 60 008 sammu sai teoks. Igal juhul oli pingutus seda väärt, eesmärk sai kuhjaga täidetud ja peatselt läheb Aleksandr Haapsalu spaasse väljateenitud puhkusele. Palju õnne!

Ahjaa, jalanõusid kulus tal kõigest 3 paari ja 1 plaastripakk läks villidele. Ja Aleksandr arvas, et nüüd mais sõidab ta vahelduseks jalgrattaga tööle. Kuid meil on veel palju teisigi suurepäraseid näiteid kõikidest tiimidest, kus vanus ega töö iseloom pole takistuseks suure hulga sammude kogumisel ja aasta aastalt parema tulemuse saamiseks.

2024. aasta Sammuhulluses osales 92 kolleegi ning tegime üheskoos uskumatud 31 844 722 sammu, mis võrdub keskmiselt 25 475 kilomeetriga. Võrreldes eelmise aastaga oli meil rohkem osalejaid ja samme tegime lausa 12,5 miljonit rohkem. Lisaks kasvas ka meie grupi keskmine päevane sammuhulk, mis on üle 11 000 päevas. Pole oluline, kes tegi päevas alla 5000 või üle 30 000 sammu, iga osaline on kangelane! Oluline on see, et me kõik võtsime aja, et jälgida oma päevast liikumist. On ju teaduslikult tõestatud, et need, kes jälgivad oma samme, teevad vähemalt 2000 sammu rohkem päevas.

Vot sellised imelised inimesed on meil Silikaat Grupis tööl. Kus on tahe, seal on ka jõud!

Loe veel

Kõik lood
Kõik lood