Meie lood

Hoonet rajab Mangeni PM-i ja Põhja-Sakala valla ühisettevõte Koksvere Maja. Ehitamise riigihanke võitis aktsiaselts Tartu Ehitus. Selle objektijuht Kaarel Lehtsalu ütles, et hetkel ollakse graafikust ees, esimesel korrusel käivad juba sarrusetööd ja õige pea asutakse teist korrust rajama.

Väiksed püsikulud

Silikaat Kinnisvara tegevjuht Andrus Kõre sõnutsi kerkib A-energiatarbega ehk ülisäästlik hoone, millesse tuleb viis kolme- ja kuus kahetoalist korterit. Maja katusele paigaldatakse päikesepaneelid, hoonet hakatakse kütma maaküttega ning puhta vee saamiseks rajatakse uus puurkaev. Maja kõrvale tuleb lastele mänguväljak ning teisele poole korralik parkimisplats.
Püsikulud loodetakse hoida aasta läbi väikesed. Tõenäoliselt tuleb elanikul kuus välja käia 60–80 eurot, selle sees on küte, elekter, vesi ja kanalisatsioon. Mangeni PM on üks neljast Kõo ümbruses tegutsevast põllumajandusettevõtest, mis kuuluvad aktsiaseltsile Silikaat Grupp.

Tõenäoliselt tuleb elanikul kuus välja käia 60–80 eurot, selle sees on küte, elekter, vesi ja kanalisatsioon.

Mangeni PM-is on ametis 45 inimest neljas ettevõttes kokku töötab 78 inimest. Silikaat Grupi tegevjuht Jaak Saarniit tõdes, et üürimaja ehitamise ajendiks oli töötajate pidev nappus ja asjaolu, et nende kohale meelitamiseks ei ole olnud pakkuda tänapäevast elamispinda.
Suurim töötajate põud on Koksveres 1700 lehmaga piimakarja pidaval osaühingul Mangeni PM-il. Seepärast ehitataksegi uus maja lautadest 500 meetri kaugusele looduslikult kaunisse paika.

1,6 miljonit eurot

Hoone ehitamiseks lõi Mangeni PM koos vallaga firma, kes sai küsida ehitusraha riiklikust üürimajade programmist KredEx. Kerkivas elamus on valla osalus 51 protsenti. Põhja-Sakala vallalt ehitamiseks finantsabi ei küsita ega ka saada, vald toetab moraalselt ja juriidiliselt. Üürimaja rajamine läheb maksma 1,6 miljonit eurot, millest KredEx annab 775 065 eurot – nii palju toetust ka küsiti. Ülejäänud summa on Mangeni PM-i omafinantseering.
Ehkki eelkõige on uus üürimaja mõeldud põllumajandusettevõtte töötajatele, sealhulgas lüpsjatele, agronoomidele või zootehnikutele, võib seal Jaak Saarniidu kinnitusel leida ulualust ka perearst, õpetaja või sotsiaaltöötaja.

“Ehitus on väga hästi käivitunud, koostöö ehitajaga on olnud suurepärane,” lisas Kaur.

Saarniit nentis, et koos vallaga kehtestatakse võimalikult soodsad üürihinnad ning need peaks saama selgeks kuu aja jooksul.
Silikaat Kinnisvara tegevjuht Andrus Kõre avaldas usku, et tulevane üürimaja aitab kaasa Koksvere piirkonna ettevõtluse arengule ning noorte spetsialistide kohale meelitamisele. Valla esindaja Kalevi Kaur avaldas lootust, et selline üürimaja innustab ka Suure-Jaani kandi suuri ettevõtteid Höövelliistu ja Combimilli töötajapõuale lahendust otsima. “Ehitus on väga hästi käivitunud, koostöö ehitajaga on olnud suurepärane,” lisas Kaur.

Allikas: Sakala

Üürimaja arendajast. Koksvere üürimaja ärimaja arendajaks on Silikaat Grupp eesotsas Mangeni PM-ga. Silikaat Grupi alla koondub 32 Eesti kapitalil põhinevat ettevõtet. Tuntumad Silikaat Grupi ettevõtted on OÜ Järve Kaubanduskeskus, AS Silikaat, Aatrium Sisustuskaubamaja AS ning põllumajandusettevõtted Kõo Agro OÜ  ja Mangeni PM. Kõige uuem liige Silikaat Grupis on Nothel OÜ, mille nime tagant leiame ühe uuendusmeelsema majutusasutuse kogu Euroopas.

Loe veel

Kõik lood
Kõik lood