Meie lood

30+ ettevõtet ja 2 kontserni koondav Silikaat Grupp AS tegutseb väga erinevates valdkondades alates kinnisvarast, liivakaevandamisest, biometaani ehk rohegaasi tootmisest ning põllumajandussaaduste turust kuni kodu- ja sisustuskaupade müügi ning loodusliku mineraalvee villimiseni. Ettevõtte finants- ja strateegiajuhi Merje Aavasalu sõnul otsiti lahendust, kuidas võimalikult lihtsalt ja kiirelt teostada mitmekümne äriühingu finantside analüüse ning omada reaalajas ülevaadet ka grupi käekäigust tervikuna.

Merje Aavasalu sõnul on grupil on selge vajadus omada ülevaadet, kuidas tervikuna läheb. 30+ ettevõtte andmete analüüs oleks väga ajakulukas. Sellest sündis lahendus, kus andmed liiguvad automaatselt majandustarkvarast API (Application Programming Interface) kaudu Power BI-sse, kus kuvatakse juhtide vajadusi silmas pidades finantstulemused koos visuaalsete graafikutega ja samuti koondatakse andmed Grupi kui terviku tulemuste hindamiseks. Power BI on kasulik tööriist kiirete juhtimisotsuste langetamiseks, mida võib soovikorral ka mobiilirakendusest jälgida. Finantsandmete kohese ligipääsu võimaldamisega võtmeisikutele, oleme optimeerinud edastamisele- ja esitlemisele kuluva aja.  

Grupis on toimunud ka teine väärtuspõhise mõttelaadi muudatus mis on seotud uue majandustarkvaraga, „ostame partnerlust mitte tarkvara“, sellega seoses oleme üle minemas erinevatelt majandustarkvaradelt ühele ainsale mis täidab kõik meie vajadused, kaasaarvatud tootmise juhtimise, selleks on majandustarkavara Directo.

"Ostame partnerlust mitte tarkvara"

Ühe tarkvara kasutus võimaldab kokku hoida aega mis kuluks töötajate koolitamisele mitme programmi kasutamiseks, juhendite koostamiseks ja IT toeks.   

Väga suurte võimalustega programmi Directo kasutusele võtmisega omakorda toetame iga meie ettevõtte paberivabat kuvandit, kasutamise lihtsust, hoomatavat ja läbinähtavat infot, võimalust kasutajal luua ise endale vajalikku aruandlust ja vajadusel juurutaja abiga ehitada ülesse erilahendusi. Samas Directo menetlejate arvu kallima hinnastus süsteemi tõttu jäime kasutama ka Finbite kus teostame konteerimise (dimensioonide,objektide tüüpide ja tasemete retseptid ehk konteerimismallid) ja kuluarvete menetlus ja kinnitusringid.   

Kuigi oleme 2021 aastal kahe kontserni konsolideerimise automatiseerimise juurutanud Standard Booksi, siis Directo pakub lihtsaid võimalusi juba tehtu ületoomiseks.  

Tootmisettevõtete juurutusel Directosse tegime palju muudatusi tootmissüsteemi lihtsustamiseks, sest juurutusprotsess võimaldas pilku heita äriprotsessidele ja hinnata nende optimaalsust. Samuti programm ise võimaldab hõlpsasti näha toote omahinna sisse ja on lihtne jälgida tootmisprotsesse. Directot on lihtne liidestada teiste kasutusel olevate abi funktsioonide tarkvaradega, nt. meie kaevandusettevõttes kaalutarkvaraga. Samuti on Directo laoarvestussüsteemid paindlikud ja loogilise ülesehitusega.

"Directot on lihtne liidestada teiste kasutusel olevate abi funktsioonide tarkvaradega," põhjendab Merje valikut

Olulisimat rolli mängivad projekti õnnestumises inimesed ja nende panustamine muudatuste väljatöötamisse ning elluviimisesse.

Pildil: Merje Aavasalu, Silikaat Grupi finants- ja strateegiajuht

Allikas: https://majandus.postimees.ee

Loe veel

Kõik lood
Kõik lood