Meie lood

28. juuli pärastlõunal väisas Siimani biometaanijaama ligi 100 osavõtjaga Tallinna Tehnikaülikooli vilistlaste jalgrattamatkaklubi. Ilm oli sellel päeval väga palav, sooja lausa 30 ja enam kraadi.

Kui algne plaan oli tutvustada jaama nii suurele hulgale külastajatele avaliku Siimani surubiometaani tankla juures, siis ettevaatavat ja strateegilise läbimõtlemise väärtusi kandev Biometaan OÜ juhataja Ahto Oja oli targu piisavalt ettenägelik, et halastada palavusest nõrkevatele matkalistele ning lubada neid garaaži varju alla, et seal jaama kogu tootmist tutvustavad slaide näidata.

Osalejaid üllatas positiivselt biometaani tankimise võimalus “in the middle of nowhere” Siimani surubiometaani tanklas, mis on ainus omalaadne terve Baltikumis ning kus saab reaalselt tankida 100% biometaani molekuli hinnaga 0,84 eurot kilogramm.

Matkalised jäid külastusega väga rahule, küsisid hulgaliselt küsimusi, näiteks, mis on CNG lühend, kas surumetaaniga on tõesti odavam sõita kui bensiiniga ja kas gaasiauto on kallim kui bensiinimootoriga auto.

Koksvere üürimaja ärimaja arendajaks on Silikaat Grupp eesotsas Mangeni PM-ga. Silikaat Grupi alla koondub 32 Eesti kapitalil põhinevat ettevõtet. Tuntumad Silikaat Grupi ettevõtted on OÜ Järve Kaubanduskeskus, AS Silikaat, Aatrium Sisustuskaubamaja AS ning põllumajandusettevõtted Kõo Agro OÜ ja Mangeni PM. Kõige uuem liige Silikaat Grupis on Nothel OÜ, mille nime tagant leiame ühe uuendusmeelsema majutusasutuse kogu Euroopas.

in the middle of nowhere

Kes veel ei tea, siis vastused leiab Ahto Oja vastusest all:

Keskmine surumetaaniga (need on CNG – Compressed Natural Gas ehk surumaagaas ja CBM – Compressed BioMethane ehk surubiometaan) sõitev sõiduauto kulutab 100 kilomeetri läbimiseks 3,5 kg surumetaangaasi, mis teeb 100 km kütuse kuluks 2,94 eurot. Mõnes pealinna kohvikus maksab tass kohvi rohkem. Bensiini või diiselkütusega sõites kulub samaväärsel autol 100 km läbimiseks vähemalt 5 liitrit, mis 1,3 eurose liitri kütuse hinna korral teeb 100 km läbimise kuluks 6,5 eurot. Hinnaerinevus sinu kasuks CNG autot omades on suurem kui 2 korda.

Kui oled keskkonnasõbralik ja eelistad kütusele kulutada vähem, siis soovitas Ahto soetada endale CNG auto, sest näiteks Škoda ja Seat bensiini ning CNG mudelitel hinnavahet pole! 

Täna pole ka muret, et auto tankimata jääks. Eestis asuvate metaankütuse (CNG, CBM, ehk surumaagaas ja surubiometaan) tanklate asukohad leiate on välja toodud järgmistel veebilehtedel: https://www.biometaan.info/#paragraph-rohemargisest ja www.baltibiometaan.ee/metaankutused/

Reisid Eestist välja? Aadressilt https://www.ngva.eu/stations-map/ leida ka terve Euroopa CNG tanklate asukohtade kaardi ning seda uuendatakse päevapõhiselt.

Tahad tulla meile, Siimani biometaanijaama tanklasse, külla? Tankla asukoha Google Maps saab tuvastada märksõnaga Biometaan OÜ! Astu läbi!

Loe veel

Kõik lood
Kõik lood