Meie lood

SIAL on Aasia suurim toiduinnovatsiooni messi, kuhu igatseb iga Eesti ettevõte.
Ka sellel aastal viib Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) ettevõtted Eesti ühisstendiga 18.-20. maini toimuvale toidu- ja joogisektori messile SIAL China 2021.

Sellel korral osalevad Eesti ettevõtted Shanghais toimuval suursündmusel kaugjuhtimise teel ning messil esindab Haage Jooke kohalik Hiina partner. Kohapeal toetab meid ka EASi Hiina ekspordinõunik  

Haage Jookidele pole Hiina turuga kokkupuude esmane kogemus. Varasemalt on loodusliku mineraalveega messidel osaletud ja tulemuseks juulikuus sõlmitud leping Hiina ettevõtega Hubei Salt Group. Haage Jookide ekspordijuhi Xenia Joosti sõnul oleks kindlasti parem ise messil kohal olla aga Hiinasse pääsemine on hetkel raskendatud ja ajamahukas ning seetõttu kasutame oma kohaliku edasimüüja abi. Messil osalemise eesmärgiks on tutvustada brändi ja loomulikult leida ka uusi kontakte jaekettides.

Sellel aastal osalevad Eesti ühisstendil kokku seitse ettevõtet: Tanker Brewery OÜ, Lahhentagge OÜ, Saku Õlletehase AS, Nostam OÜ, Haage Joogid OÜ, Siidrikoda OÜ ja Peenjoogivabrik Nudist OÜ

HUVITAVAID FAKTE SIAL MESSIST

  • SIAL China messiala on 180 000 ruutmeetrit, mis on ligi 20 korda suurem kui Eesti Näituste messikeskus.
  • Kokku osaleb messil rohkem kui 4500 eksponenti.
  • Messi külastab rohkem kui 120 000 toidu- ja joogisektori esindajat.

Haage looduslik mineraalvesi tuleb Haage külas, Tartu maakonnas asuvast puurkaevust. Haage Joogid OÜ on kohalikul kapitalil põhinev ettevõte, mis loodi 2012. aastal ning kuulub Silikaat Grupi koosseisu.

Eesti kapitalil põhineva Silikaat Grupi alla koondub 33 ettevõtet. Tuntumad Silikaat Grupi ettevõtted on OÜ Järve Kaubanduskeskus, AS Silikaat, Aatrium Sisustuskaubamaja AS, Silikaat Kinnisvara AS, põllumajandusettevõtted Kõo Agro OÜ ja Mangeni PM ning Biometaan OÜ. Mineraalvee tootmisega tegelevad Silikaat Grupi ettevõtetest Haage Joogid OÜ ja Luha 500 OÜ.

Pildil Xenia Joost pärast lepingu sõlmimist Hiina ettevõtega Hubei Salt Group juulis, 2020.

Loe veel

Kõik lood
Kõik lood