Meie lood

Veebruari esimene esmaspäev. Vaikne talveilm Männikul. AS Silikaat kivilaost kostub töötava diiselmootori müra. Mõne hetke pärast ilmub kõrguvate valgete kaubaaluste tagant nähtavale väle Toyota tõstuk, alused 180 silikaatplokiga reipalt käppadel õõtsumas. Roolis olev Viktor manööverdab vilunult hoovis ootava rootsi päritolu Scania veoki suunas. Veok on peaaegu täis valgeid silikaatploki aluseid. Kahe jagu ongi veel ruumi. Puuduolevad alused maanduvad sujuvalt oma kohale, koormarihmad lähevad peale ja teekond Rootsi poole algab.

See on järjekorras kolmas autokoorem, mis veab oma jäljed mööda värskelt maha sadanud lund Silikaadi tohutult territooriumilt sadama suunas.

Enne viimase talvekuu lõppu teeb sama teekonna läbi veel neli autokoormatäit silikaatplokki.

Eestimaal pikaaegse kogemuse ja hoolega valmistatud looduslik silikaatplokk leiab rakendust Halmstadi rajatava elamurajooni hoonete vaheseintes. Arenduse tutvustusest saab aimu, et ehitusmaterjali valik on arendajal hoolega läbi mõeldud, sest tulevane elanik on teadlik looduslike ehitusmaterjalide positiivsest mõjust eluruumide sisekliimale ning oskab hinnata tugevate ja helipidavate seintega kodu.

Enne viimase talvekuu lõppu teeb sama teekonna läbi veel neli autokoormatäit silikaatplokki.

AS Silikaat kaubamärk on tuntud alates 1910 aastast. AS Silikaat Grupi vanima ettevõtte põhitoote nimetusest (silikaatkivi) pärineb ka ettevõtte nimi SILIKAAT. AS Silikaat on tegutsenud läbi nelja riigikorra jaelanud üle 2 maailmasõda. AS Silikaat ajalugu on sarnane kogu Eestimaa tööstuseja ettevõtluse arengulooga. Silikaat on olnud läbi aegade ainuke silikaatkivitootja Eestis. AS Silikaat on Silikaat Grupi ettevõte.

Loe veel

Kõik lood
Kõik lood