Meie lood

19. detsembril, vahetult enne jõule, andsid Eesti ettevõtted Biometaan, Rohegaas, Alexela ja Eesti Gaas heategevusorganisatsioonile Toidupank pidulikult üle uue Mercedes-Benz Spinter NGT kaubik-sügavkülmiku. Kaubik kasutab kütuseks kodumaist taastuvatest allikatest pärit kütus. Pidulik kaubiku üleandmine toimus Nordauto salongis Tallinnas aadressiga Kadaka tee 72a.

Uus sügavkülmutamist võimaldav buss annab paremad võimalused päästa kaubanduses äraviskamisele määratut toitu, ning viia kiiresti riknevaid toiduaineid, nagu näiteks liha, abivajajateni. Seega uus sügavkülmikuga varustatud buss aitab viia toitu sealt, kus on ülejääk sinna, kus on seda vaja, ehk puudust kannatavatele peredele üle terve Eestimaa.

Heategevusprojekt sündis nelja ettevõtte koostöös, kes toodavad ise või müüvad edasi kodumaist taastuvatest allikasest pärit kütust. Ühelt poolt kõnetas ettevõtteid tänuväärne heategevusprojekt, mille üheks eesmärgiks on vaesuse vähendamise kõrval ka raiskamise vähendamine. Keskkonna säästmise eest seisavad ka projektis osalenud ettevõtted Biometaan, Rohegaas, Alexela ja Eesti Gaas,

Kui toidumaailmas on kogu tooraine optimaalseks kasutamiseks käibel moto ninast sabani, siis näiteks biometaani tootmisega on nihutanud neid piire veelgi kaugemale. Biometaani tooraineks on nimelt läga, sõnnik ja silo.

Kui toidumaailmas on käibel moto ninast sabani, siis biometaani tootmisega nihuatame neid piire veelgi

Uuel toidupanga autol on ka teisi häid omadusi, nimelt kaasneb uue auto kasutuselevõtuga ka kulude kokkuhoid kütuse arvelt. Vahetades näiteks bensiiniga sõitva auto CNG auto vastu, võite oma kütusele kuluva arve julgelt kahega jagada. Just nii suur kokkuhoid võib igaühte meist CNG autot ostes ees oodata!

Ühe suure kummarduse saavad aga meie oma inimesed, (hull)julged eestvedajad Biometaan OÜ-st, kes võtavad juhtida projekte ja juurutada tehnoloogiad, mida varem pole Eestis nähtud, andes seeläbi oma panuse Eestimaa õitsengusse ja paremasse tulevikku. Suur kummardus läheb ka Silikaat Gruppile, kes nendesse projektidesse usub.

Viljandimaale Koksvere külla Biometaani OÜ rajatud biometaanijaam on Euroopa ühele kõige kaasaegsemale tehnoloogiale rajatud põllumajanduslik biometaani tootev jaam. Biometaan on üks Silikaat Grupi ettevõtetest. Silikaat Grupi alla koondub 32 Eesti kapitalil põhinevat ettevõtet. Tuntumad Silikaat Grupi ettevõtted on OÜ Järve Kaubanduskeskus, AS Silikaat, Aatrium Sisustuskaubamaja AS ning põllumajandusettevõtted Kõo Agro OÜ  ja Mangeni PM. Kõige uuem liige Silikaat Grupis on Nothel OÜ, mille nime tagant leiame ühe uuendusmeelsema majutusasutuse kogu Euroopas.

Loe veel

Kõik lood
Kõik lood