Meie lood

” Meil on ulatuslik laopind, kus on üle 20 000 sisustustoote,” sõnab Aatrium Sisustuskaubamaja tegevjuht Liina Kivimägi. “Seega on võimalus, kus klient saab soovitud toote kohe kätte, päris suur.”

Koroonakriis on terves maailmas põhjustanud ulatuslikke tarneprobleeme ning mitmete materjalide defitsiiti. Seetõttu võivad tellitud kauba tootmis- ning tarneajad olla häiritud. Millega erakordsetes oludes arvestada?

„Rohkem kui aasta vältel on käinud aktiivne kodusisustamine. Kuna paljud on juba pikka aega töötanud kodukontoris ning viibinud üldse rohkem kodus, siis sisustuskaupu ostetakse hoogsalt,“ ütleb Eesti suurima sisustuskeskuse Aatrium Sisustuskaubamaja tegevjuht Liina Kivimägi. Samuti on valminud ja valmimas ohtralt uusi elu- ja kontorihooneid, mida nüüd korraga sisustatakse. „Viimasel paaril aastal on madratsite ja voodite müük olnud pidevas tõusus, kuna inimesed tähtsustavad järjest rohkem kvaliteetse une olulisust, pandeemia tõttu on suurenenud ka kodus viibimise aeg ja ilmselt ka unetundide arv.“

„Kriis on nõudluse ja pakkumise tasakaalu paigast viinud. Tehased, mis on olnud viiruse tõttu suletud, ei suuda nõudlusega toime tulla ning sama kehtib vedude kohta,“ kommenteeris Kivimägi. „Kauba ootejärjekord on pikenenud kohati kuni kaks korda ning arusaadavalt põhjustab see klientides rahulolematust. Hetkel ei ole normaliseerumist kahjuks veel näha.“

„Tarbija silmis on eelistatud need kauplused, kellelt saab kauba kohe kätte. Kuna meil on ulatuslik laopind, siis saame sealt kiiresti väljastada üle 20 000 sisustustoote,” lisas Kivimägi.

Tooraine ja kaugtransport on märkimisväärselt kallinenud, mis on kaasa toonud ka sisustustoodete mõningase hinnatõusu. „Hinnasurve on kahjuks aina tugevam,“ ütles Kivimägi.

Aatriumi e-poe külastuste arv kasvas aastaga lausa 34%. „Tundub, et ka need kliendid, kes varem veebipoode pelgasid, on nüüd veebipoe võimalused omaks võtnud,“ hindas Kivimägi. „Aatriumi e-poe valikus on hetkel üle 18 000 sisustustoote. Samas pole veebis võimalik kogeda mugavust, seljatoe kõrgust, istumisala pikkust ja muud säärast –praeguse tehnoloogia puhul veel mitte. Seepärast on sisustuskauplusel oluline olla kliendi lähedal ning kaalume laienemist Tallinnast väljapoole“

Aatrium Sisustuskaubamaja kuulub Silikaat Gruppi, Eesti kapitalil põhinevasse suurkontserni, mis koondab enda alla erinevate valdkondade juhtivaid ettevõtteid. Silikaat Grupp on kui läbilõige Eesti majandusest, kuhu kuulub 35 ettevõtet põllumajandusest ja tootmisest kinnisvaraarenduse ja jaekaubanduseni. Silikaat Grupi tuntumad ettevõtted on OÜ Järve Kaubanduskeskus, AS Silikaat, AS Aatrium Sisustuskaubamaja, põllumajandusettevõtted OÜ Kõo Agro OÜ ja OÜ Mangeni PM ning taastuvenergiaallikatest transpordikütust tootev OÜ Biometaan.

Loe veel

Kõik lood
Kõik lood