Pärnu maantee saab uue modernse maamärgi – Pärnu maantee Ärimaja

Pärnu maantee saab uue modernse maamärgi – Pärnu maantee Ärimaja

oktoober 1, 2018 Uudised 0

Pärnu maanteele Tallinnas, Järve Keskuse vahetusse lähedusse, kerkib kaasaegne büroo ja ärikeskus. Ärimaja arendajaks on Silikaat Grupp, kes koondab enda alla 31 ettevõtet, sh Järve Kaubanduskeskuse.

Aadressil Pärnu mnt 186 asuva ärimaja kuuel korrusel asuvad büroopinnad ja väljaulatuva osa kahel korrusel paiknevad kaubanduspinnad.

„Ärimaja 12 000 ruutmeetrit kaubanduspinda on arendatud eesmärgiga jätkata Pärnu maantee sisustustänavat, millele annab kena lõpp-punkti peamiselt sisustus- ja kodukaupu pakkuv Järve Keskus. Uue ärihoone ankurrentnikuks on Ehituse ABC, Eesti üks nimekamaid ehitusmaterjalide jae- ja hulgimüüjaid,“ sõnab Järve Keskuse tegevjuht Rome Arumaa.

Optimera Estonia AS juhatuse liikme Anton Kutseri sõnul avab Ehituse ABC uues ärikeskuses oma kaasaegseima kaupluse, kus pakutakse parimat teenindust ja keskkonnasõbralikke materjale, et aidata luua mugavat elukeskkonda ning muuta igapäevaelu paremaks. Eestis ligi 400 inimesele tööd andev kaupluste kett kuulub maailma ühte suuremasse tööstuskontserni Saint-Gobain.

Rome Arumaa sõnul saab lisaks sisustuskeskusele Pärnu maantee rikkamaks ka ühe kaasaegse büroohoone võrra. 3500 m2 büroopinda saab uueks  koduks ettevõtetele, kes armastavad nii  vaateid Tallinna lahele, Tallinna vanalinnale ja Ülemiste järvele, kui ka hindavad tänapäeva töökoha trende. „Uue aja kontor ei ole täna enam lihtsalt koht, kus tööl käia, ideaalis toetab see ka tervisliku töökoha loomist ning annab võimaluse töötajal olla kehaliselt aktiivne. See on ka üks põhjustest, miks MyFitnessist sai meie kõige esimene Pärnu mnt 186 ärimaja lepinguline partner. Selle partnerlussuhte üle saavad rõõmustada nii  ärimajas asuva kontori töötajad kui ka kõik Nõmme linnaosa elanikud.“

Eraldi väärib esile tõstmist Pärnu maantee 186 ärimaja suurepärane asukoht. Hoone asub ühe elavaima liiklusega maantee ääres, mis teeb  kontorisse ja keskusesse jõudmise mugavaks nii autoga kui ka autota liiklejale. Bussipeatus on keskuse ees, rongipeatuseni 350 meetrit ning  parkimisvõimalus on kahel tasapinnal loodud 350 autole. Klientide mugavust ja tänapäeva vajadusi silmas pidades on ärimajas olemas ka laadimiskoht elektriautodele, autopesula ja ning Nõmme keskusest alguse saava ja kesklinna poole suunduva kergliiklustee võimalustele mõeldes ka jalgrattaparkla.

Ärimaja ehitust alustatakse 2018 aasta sügisel ning hoone eeldatav valmimisaeg on 2020. aasta esimene pool. Hoone visuaalse külje eest vastutab arhitekt Ülo Peil (Arhitektibüroo Peil), kelle vilunud käe all on sündinud näiteks Tartu Lõunakeskuse ja Pärnu Keskuse arhitektuurne lahendus.

 

Arendajast

Silikaat Grupi alla koondub 31 Eesti kapitalil põhinevat ettevõtet. Silikaat Grupi ettevõtted on justkui läbilõige Eesti ettevõtlusest, ulatudes põllumajandusest ja tootmisest kuni kinnisvara arenduse ja jaekaubanduseni. Tuntumad Silikaat Grupi ettevõtted on OÜ Järve Kaubanduskeskus, AS Silikaat, Aatrium Sisustuskaubamaja AS ning põllumajandusettevõtted Kõo Agro OÜ  ja Mangeni PM.

Silikaat Grupi ettevõtted