Palju õnne Eesti Vabariik!

Palju õnne Eesti Vabariik!

February 22, 2018 Uudised 0
Silikaat Grupp

Eesti Vabariik saab 24. veebruaril 100 aastaseks. Eestis pole just palju ettevõtteid, kes saaksid samasuguse väärika elueaga silma paista. Silikaat Gruppi kuuluv AS Silikaat on aga just sellise ajalooga Eesti oma ettevõte, kes enam kui 100 aasta tagasi alustas silikaattelliste tootmisega. Meile, Silikaat Grupi ettevõtetele, ütleb üks tellis aga rohkem kui tuhat sõna. Meile tähendab see teadust ja tehnoloogiat, kliendi vajaduste hindamist ja ootustele vastamist, hoolimist, koostööd, vastutuse võtmist, vastutustundlikku käitumist ja ökoloogilise jalajälje vähendamist. Meile tähendab see enam kui 1000 inimese 100 aastast tööd selle nimel, et täna saaksid meie silikaatplokist valmida loodusesõbralikud hooned ja eramud.

Häid sõnu jätkub aga veelgi. Meil on 300 kolleegi, 29 ettevõtet, mis tegutsevad viies ärivaldkonnas, millesse meil on usku ning kehva ilma kiuste rekordaasta põllumajanduses. Need on sõnad, mis Eesti Vabariigi sünnipäeva eel meie grupi ettevõtteid iseloomustavad.

Edukas olemine võib alguses aga väga kallis olla. Biometaani tootmise rajamine, mis teeb meid Eesti esimeseks taastavatest energiaallikatest toodetud kütusetootjaks, investeeringud põllumajandusse Viljandimaal, mis toob meid Eesti suurimate piimatootjate hulka, on sammud, mida võtavad ette vaid julgemad. Julge olemist toetab ka meie üks põhiväärtustest. Me usume Eesti tulevikku ning seeläbi oleme julged katsetama ja panustama Eestile väärtust toovatesse projektidesse.

Samas kõike ei pea ju alati numbritesse paneme. Meie visioon annab võimaluse meie töötajate potentsiaalil avalduda ja ennest teostada. Ma arvan, et kui me tahame võita südameid, siis me peame juhinduma oma meeltest. Võin öelda, et täna on kõik grupi 29 ettevõtet lähedasemad kui kunagi varem ja me pingutame selle nimel, et see koostegemine peegelduks ka meie ettevõtete äriedus. Meie edukas olemist toetab ka meie missioon.

Hea on aga tõdede, et meile on meie Eesti Vabariik, meie inimesed ja meie ettevõtted ning valdkonnad, kus tegutseme alati kallid, sest eriti oskame me ju hinnata seda, kellesse oleme nii palju panustanud, mille nimel oleme nii palju oma südant valutanud ja mille kallal nii palju vaeva näinud.

Hoiame seda, mis meile täna nii kallis on!

Silikaat Grupi nimel Jaak Saarniit

Silikaat Grupi ettevõtted